Merkezimize gelmeden önce, polikliniklerimizden randevu almanızı öneririz.

İnsan sağlığına zararı olmayan güvenilir ve etkili lazer epilasyon sisteminin Alexandrite lazer olduğu FDA tarafından bilimsel olarak belgelenmiştir ve en iyi cihazı seçmeniz çok önemli bir husustur.

FUE yöntemi, lokal anestezi altında ense bölgesindeki saç köklerinin FUE adı verilen mikromotor yardımıyla tek tek alınarak ihtiyaç olan saçsız alanlara nakledilme operasyonudur.

Kusursuz bir yüz bakımı için neler yapılması gerekir, yüz bakımı nasıl doğru bir şekilde uygulanır. Şüphesiz yüz için cilt bakımı çok önemlidir. Cildimizin bir parçası …


Güncel Makaleler

09

Şub
Niçin kanal tedavisi yapılır? Öncelikle şu bilinmelidir ki, doğal ...

21

Ara
Sıcak, soğuk, şeker veya ekşi yiyecek-içecekler ağza alındığında dişlerde ani bir tepki ve sızlama oluşur; ağrı-sızı başlar. Bu diş sızlaması keskin, ani ve derindir (bu durum halk arasında diş kamaşması ...

21

Ara
Süt dişleri normal dişlere oranla daha çok organik madde içerirler, bu nedenle çürümeye daha atkınlardır, daha kolay ve hızlı çürürler. Çocuklar, çürüğün ...

Lazer Epilasyon Hakkında Sorularınız!

1. Lazer epilasyon hangi bölgeler için uygundur?

Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir. Her seansın süresi ne kadardır?Bu süre lazer epilasyonda kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazlarla yüz 5 – 6 dakikada, bıyık 1 – 2 dakikada, bacaklar 1 saatlik sürede yapılabilir.

2. Tedavi sırasında ağrı hissedilir mi?

Hayır, yeni teknoloji lazer epilasyon cihazları ile çok fazla bir acı hissetmezsiniz, sadece hafif yanma gibi bir acı hissedebilirsiniz. Hiç ağrı hissetmemek normal bir durum değildir. Gerçekte etkin bir epilasyon cihazı kıl kökünü yaktığı için mutlaka hafif acı hissettirir.

3. Tedavi sonrasında cildimizde bir farklı görüntü ortaya çıkarmı?

Lazer epilasyon sonrasında bazen 5 – 10 dakika bazen ise yarım saat kadar süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir. Lazer epilasyonda soğutma sistemi olmayan eski model lazer epilasyon cihazlarında ise ışığın cildin üst tabakası olan epidermisteki melanin pigmentleri tarafından tutulmasından dolayı ciltte yanık ve sonrasında leke izi kalma ihtimali her zaman mevcuttur.

Soğutma sistemli lazerde cildin ısınmasına fırsat verilmediğinden lazer epilasyonda yanık riski çok daha azalmaktadır. Epilasyon cihazları ile kalıcı yanık izi kalması çok nadir ve kullanım hatasına bağlı bir komplikasyondur.